VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Soukromé vysoké školy

pr VŠMIEP květen 2013

V Čechách se stále ještě občas setkáváme s názorem, že soukromé vysoké školy nedosahují takových kvalit jako školy státní a nároky na jejich studium nejsou tak vysoké. Jak je to se studiem na soukromých vysokých školách hodnotí Radek Řechka, kvestor a ředitel Vysoké školy manažerské informatiky, ekonomiky a práva (www.vsmiep.cz).

Pravdou je, že soukromé vysoké školy umožňují studium téměř každému, jelikož budoucí student neprochází, ve většině případů, sítem přijímacího řízení. To ovšem neznamená, že jsou na něj během studia kladeny menší nároky. Každá škola má standard výuky nastavený jinak, nicméně na VŠMIEP jsme přesvědčeni, že čím náročnější bude studium, tím kvalitnější odborníci od nás budou odcházet a lépe snáze se uplatní na pracovním trhu. Studovat tedy může skutečně každý, ale dostuduje pouze ten nejlepší. Argument, že soukromá vysoká škola nikoho nevyloučí, protože tím přijde o jeho peníze, je značně zavádějící. To samé se děje i na státních školách, ovšem s tím rozdílem, že za studenta tyto platby hradí stát.


O kvalitě školy nejlépe vypovídají její absolventi. Jelikož je vzdělání oblast, kam se klient nevrací, je nesmírně důležitá osobní reference každého z nich, tudíž i to, jak se po škole uplatnil na pracovním trhu. Dobře vedená soukromá VŠ má tu výhodu, že může velmi flexibilně reagovat na poptávku trhu a nabídnout vhodné obory a specializace. Na VŠMIEP se snažíme o to, aby naši studenti měli znalosti přesahující jejich obor, a zároveň byly nepostradatelné pro manažera na jakékoliv úrovni. Specializujeme se tedy na tři základní obory, které jsou v dnešní době těsně spjaté a těmi jsou ekonomika, IT a právo. Tato kombinace se nám osvědčila, protože podle studie UK, je VŠMIEP škola s nulovou nezaměstnaností absolventů.
 

Neprávem opomíjená výhoda studia na soukromé VŠ je také odlišný přístup ke studentům v oblasti služeb. Na VŠMIEP jsme přesvědčeni, že za své peníze musí student dostat ještě další služby kromě kvalitní výuky. Především pracující studenti ocení individuální přístup k jejich časovým možnostem, zrovna tak jako otevírací dobu studijního oddělení, která je přizpůsobena přítomnosti studenta ve škole a je tedy možné studijní záležitosti vyřešit v pozdějších hodinách, případně i v sobotu, když probíhá výuka. Mylný je také názor, že soukromé školy neposkytují žádné finanční úlevy. V souladu se zákonem poskytujeme sociální a ubytovací stipendia, z vlastní iniciativy vyhlašujeme stipendia prospěchová a při splnění daných podmínek poskytujeme i slevy na studium. V případě, že se student ocitne ve finanční nouzi, se můžeme domluvit na splátkovém kalendáři nebo probereme jiné možnosti. Jednoduše řešeno, náš student je také náš partner, a proto jsme vždy připraveni zaujmout k jeho potřebám individuální stanovisko.


Všem, kteří se rozhodují studovat VŠ bych doporučil, aby si z webu školy zjistili co nejvíce informací včetně studijních plánů vybraných oborů, podívali se na Facebook, snažili se sehnat informace od stávajících studentů nebo absolventů a v případě možnosti navštívili i některou z probíhajících přednášek pro stávající studenty 1. ročníků. Čím více informovaní budete, tím lépe se rozhodnete.

http://www.vsmiep.cz/pro-zajemce/casto-kladene-dotazy
 

1.5.2013


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit