VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Student rovná se klient. Na Vysoké škole finanční a správní vědí, co to znamená.

PR VŠFS 8 2013

Kam na vysokou? Tuto otázku si klade každý student minimálně jednou za život. Vysoká škola finanční a správní nabízí svým studentům nádech „jedinečnosti“!

 

Vysoká škola finanční a správní je první soukromou ekonomickou univerzitou v ČR, která nabPR VŠFS 8 2013ízí komplexní pomaturitní možnosti. Se svými 5000 studenty patří mezi top soukromé české vysoké školy. VŠFS navíc funguje pod hlavičkou tzv. Společenství škol. Jedná se o mimořádnou soustavu soukromých škol různých stupňů. Vedle Vysoké školy finanční a správní se v něm sdružuje Bankovní akademie: víceleté gymnázium, střední odborná škola a vyšší odborná škola. Naposledy do Společenství škol přibyly Kouzelné školy: základní a mateřská.

Od bakaláře po doktora

K nejpopulárnějším oborům na Vysoké škole finanční a správní patří Řízení podniku a podnikové finance, jehož absolventi jsou připraveni nastoupit na pozice manažerů a odborných specialistů v podnicích, finančních centrech holdingů, v investičních nebo poradenských firmách. Velmi žádaným oborem je Marketingová komunikace zaměřující se na všestrannou přípravu specialistů a manažerů pro sféru marketingové komunikace a médií. V oblasti bankovnictví a pojišťovnictví jsou vysoce žádáni absolventi oborů Bankovnictví a Pojišťovnictví. Uplatnění nacházejí v profesích spojených s investičními službami a finančními trhy stejně jako absolventi oboru Finance a finanční služby. Akreditací doktorského studijního programu v oboru Finance navíc studenti získali možnost pokračovat ve studiu a dosáhnout titulu Ph.D. O akreditaci doktorského programu Marketingová komunikace VŠFS usiluje.

Anglické obory, MBA, MPA a Erasmus

Na VŠFS lze studovat v anglickém jazyce dva obory – Marketing Communication a Business Management and Corporate Finance. Tato možnost je v posledním roce velice populární. Dále lze získat tituly MBA a MPA. Obojí lze také kombinovat v tzv. Joint Degree (Ing. + MBA, Ing. + MPA). Univerzita také nabízí program Erasmus. Studenti mají prostřednictvím tohoto programu možnost vyzkoušet si jednu z partnerských univerzit. VŠFS kooperuje na tomto poli se 40 institucemi z 18 zemí Evropy. Nově nyní nabízíme studentům pracovní stáže v zahraničí ve spolupráci s Evropskou rozvojovou agenturou (ERA).

Společensko-vědní obory v podání kapacit

Společensko-vědní obory mají na VŠFS velké ambice. Absolventi Sociologie najdou uplatnění nejen v agenturách, při vytváření sociálních průzkumů a analýz, ale i v médiích, personalistice a správních či kulturních institucích. Obor Politologie provází studenty nejen politickými teoriemi a systémy, studium zahrnuje i disciplíny, na které politika navazuje – například právo, sociologie či ekonomie. Studijní obor Sociální politika reaguje na zvýšenou poptávku po odbornosti se socioekonomickou specializací a absolventům nabízí široké možnosti uplatnění, například ve sféře veřejné politiky, v občanských a kulturních institucích nebo ve sdělovacích prostředcích.

Zájem o právně-správní obory se stále zvyšuje

Jako velmi perspektivní se jeví obory Právo v podnikání a Právo ve veřejné správě, které svým absolventům otevřou dveře do komplikované právní oblasti a vybaví je znalostmi pro manažerské a právní pozice. Studium oboru Veřejná správa s možností specializace na Evropskou unii připraví absolventy na odborné pozice ve státní správě. Novinkou je příprava pro pozice specialistů v politických stranách, lobbyistických a dalších organizacích.

S Aplikovanou informatikou máte otevřené dveře do světa IT

Pro ty, kteří se nebojí výzev a mají rádi matematiku a informatické myšlení, je otevřen obor Aplikovaná informatika, jehož náročnost je nejen srovnatelná s jakoukoliv podobnou specializací v rámci celé ČR, ale absolvent navíc získá i potřebné manažerské dovednosti.

A jak je to s uplatněním?

„Uplatnění našich absolventů samozřejmě sledujeme prostřednictvím pravidelné ankety. Je třeba říci, že studenti kombinované formy jsou většinou po dobu studia již v zaměstnaneckém poměru. V poslední anketě to byly dvě třetiny. Jedna třetina absolventů prezenčního studia uvedla ve stejném průzkumu, že pro ně získání práce nebyl žádný problém. Nejlépe přitom nacházejí uplatnění absolventi oborů Řízení podniku a podnikové finance, Veřejná správa a Marketingová komunikace,“ říká Ing. Markéta Krsková, ředitelka odboru studijních záležitostí VŠFS.

Nezapomeňte se podívat na webové stránky univerzity www.vsfs.cz a můžete navštívit i některý ze Dnů otevřených dveří v sídle školy, Estonská 500, Praha 10 - Vršovice.

 

 

13.8.2013
PR VŠFS 8 2013


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit