VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Gender Studies (N0314A250011)

Studijní program: Gender Studies (N0314A250011)

Typ studia: Navazující magisterské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 2

Zaměření: Humanitní

Náplň programu/oboru:
Program Genderová studia na Fakultě humanitních studií Univerzity Karlovy v Praze (FHS UK) nabízí příležitost pro systematické a interdisciplinární akademické studium teoretických a metodických nástrojů pro zkoumání genderových otázek v historické perspektivě s přihlédnutím ke kulturním a etnickým aspektům. Genderová studia aplikují mezioborové a interdisciplinární pohledy na gender jako na jeden ze základních principů organizace lidské společnosti a kultury. Genderová studia se zaměřují na analýzu historických i současných projevů genderového řádu, vlivu feministických a queer teorií a metod ve vědě a výzkumu a dalších aspektů genderového řádu; také zkoumají vztah mezi genderem a jinými kategoriemi sociální diferenciace a stratifikace, jako je rasa / etnicita, sociální status, věk, sexualita a / nebo postižení. Jednou ze specifických silných stránek a mezinárodně uznávanou expertízou programu genderových studií na Fakultě humanitních věd je důraz kladený na analýzu a reflexi postsocialistických zkušeností a reflexe genderového strukturování pozdně socialistické československé společnosti a „východní Evropy“ obecně. Program Gender Studies na FHS UK je otevřen vysokoškolským studentům z celého světa. Přijímací řízení není omezeno na studenty z Evropské unie a evropských zemí, ale je otevřeno i studentům z jiných zemí a kontinentů. FHS UK v Praze je nediskriminační a spravedlivá univerzita a vítáni jsou uchazeči všech národností, a také kulturního a sociálního zázemí, věku i pohlaví. Studijní program je realizován bez specializace.

Cizí jazyk: Angličtina

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 22.5.2029


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 18. 1. 2023 https://is.cuni.cz/studium/prijimacky/index.php?do=info_fakulta&fak=11240

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 6. - 28. 5. 2023. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2023, informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Gender StudiesFakulta humanitních studiíUniverzita KarlovaPorovnat

Kontakty FakultyNahoru

Univerzita Karlova, Fakulta humanitních studií
Telefon: 224 271 465
Web: https://fhs.cuni.cz/FHS-10.html
E-mail: prihlaska@fhs.cuni.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: poplatek za překročení standardní doby studia zvýšené o 1 rok Bc. Studium humanitní vzdělanosti 20 000 Kč https://cuni.cz/UK-917.html

Koleje: http://kam.cuni.cz/KAM-2.html

Menza: http://kam.cuni.cz/KAM-4.html


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit