VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Electrical Engineering and Informatics (P0788D060002)

Studijní program: Electrical Engineering and Informatics (P0788D060002)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 4

Zaměření: Technické

Náplň programu/oboru:
Cílem doktorského studijního programu je výchova studentů k samostatné i týmové tvůrčí práci a řešení složitých vědecko-výzkumných úkolů na základě teoretických znalostí i praktických zkušeností, dále pak výchova k prezentaci a publikování výsledků tvůrčí práce na konferencích a v časopisech. Na základě výběru povinně volitelných předmětů a zejména tématu disertační práce se studenti zpravidla budou profilovat v jednom ze tří základních směrů. . Radiotechnika, mikrovlnná technika, radarové a komunikační systémy V tomto směru bude důraz kladen na aplikačně zaměřený výzkum v oblastech modelování a počítačové simulace elektromagnetických úloh, adaptivních metod digitálního zpracování signálu v reálném čase, rozpoznávání objektů a v oblastech rádiových sítí s adaptivně nastavitelnými parametry a spektrem. Studenti budou řešit výzkumné úkoly týkající se rádiových komunikačních a radarových systémů a jejich komponent, simulace a modelování rádiových spojů a pokročilých metod zpracování analogových a digitálních signálů. . Modelování a simulace síťových systémů Pozornost bude věnována aplikovanému výzkumu a vývoji zaměřenému hlavně na zkoumání a optimalizace provozu a infrastruktur síťových systémů, které zahrnují například počítačové, dopravní, komunikační a obslužné sítě/systémy. Ve zmíněném výzkumu jsou velmi dobře uplatnitelné jednak metody založené na různých typech modelování a jednak přístupy využívající počítačovou simulaci. Uvedené metody a přístupy jsou v širším kontextu součástí odborné oblasti operačního výzkumu. Výzkumné aktivity doktorandů se soustředí zejména na řešení problematiky architektur simulačních modelů a metodik plánování experimentů podle odlišných scénářů, metodik modelování infrastruktur a provozu síťových systémů v odlišných aplikačních doménách a optimalizace provozních charakteristik zkoumaných (síťových) systémů s využitím odlišných modelovacích technik simulátorů. . Řízení procesů a automatizace V rámci tohoto směru studia bude snaha studenty seznámit se současnými výsledky v oblasti teorie automatického řízení, modelování a identifikace dynamických systémů a robotiky a vést je k aplikovanému výzkumu v těchto oblastech. Předmětem výzkumu budou zejména sofistikované algoritmy řízení využívající adaptace a průběžné optimalizace a rovněž systémy využívající počítačového vnímání a strojového učení. Toto zaměření je v souladu s aktuálními trendy v průmyslu jako Industry 4.x, iSmart Factories, IoT, Smart Grids a dalšími.

Cizí jazyk: Angličtina

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 24.4.2024


Přijímací řízeníNahoru

Dny otevřených dveří: 3.2.2023

Den otevřených dveří, poznámka: fakultní 3. 2. 2023 https://fei.upce.cz/fei/harmonogram-akademickeho-roku-20202021

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty

Pozn. k přijímačkám: Bc. 21. 6. 2023. Informace o navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 5. 2023. Informace k navazujícímu magisterskému, doktorskému a cizojazyčnému studiu najdete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠKontakty FakultyNahoru

Univerzita Pardubice, Fakulta elektrotechniky a informatiky
Telefon: 466 036 652
Fax: 466 036 241
Web: www.upce.cz/fei
E-mail: Renata.Kalhousova@upce.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Školné se nevybírá. Poplatek za studium delší než je standardní doba prodloužená o jeden rok 15 000 Kč za každých dalších započatých šest měsíců studia. https://www.upce.cz/studium/poplatky.html

Koleje: http://www.upce.cz/zazemi/koleje-a-menza.html

Menza: http://www.upce.cz/zazemi/koleje-a-menza.html


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit