VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Biomedicínské inženýrství (P0914D360006)

Studijní program: Biomedicínské inženýrství (P0914D360006)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 4

Zaměření: Lékařské (Technické)

Náplň programu/oboru:
Studijní program Biomedicínské inženýrství je zaměřen na vědecké bádání a samostatnou výzkumnou činnost v multioborovém prostředí biomedicínského inženýrství. Tento obor vznikl z potřeby vyčlenit z tradičních inženýrských disciplín oblast interakce se živým organizmem, která je specifická v řadě požadavků. Vedle nároků etického charakteru patří k požadavkům pro výzkum a vývoj v oblasti biomedicínské a klinické techniky a technologií především provozní spolehlivost, zdravotní nezávadnost, ale také dobrá dostupnost pro všechny obyvatele, tlak na rychlý cyklus od vědeckého objevu přes vývoj až po výrobu nebo rutinní nasazení lékařské techniky plošně v celé síti nemocnic spolu s metodami optimalizace jejího využití. Studijní program Biomedicínské inženýrství zohlední a zdůrazní všechny tyto aspekty. Z odborného hlediska se jedná o výrazně mezioborové studium charakteristické vysokou mírou propojení technických a přírodovědných disciplín s klinickým prostředím a zdravotnickými obory. Charakteristickým rysem programu je jeho otevřenost pro absolventy magisterských programů všech výše uvedených zaměření. Program Biomedicínské inženýrství aplikuje kvantitativní, analytické i integrační metody a metody modelování od molekulární úrovně až po celý organismus jednak pro podporu pochopení základních biologických procesů, jednak pro vývoj inovativních přístupů, metod a přístrojů pro prevenci, diagnostiku a léčení nemocí. Doktorandi, v návaznosti na své magisterské vzdělání, jsou zapojováni do vědeckých a výzkumných projektů na školicích pracovištích (katedrách) a jsou studijními podmínkami motivováni k definování a řešení vlastních vědeckých a výzkumných projektů. Během studia jsou vedeni k samostatnému publikování výsledků své vědecké práce.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 24.2.2029


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 25. 11. 2022, 27. 1. 2023 https://www.fbmi.cvut.cz/cs/student/casovy-plan

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 19. - 23. 6. 2023. Informace o bakalářských oborech v cizích jazycích, navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2023. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Biomedicínské inženýrstvíFakulta biomedicínského inženýrstvíČeské vysoké učení technické v PrazePorovnat

Kontakty FakultyNahoru

České vysoké učení technické v Praze, Fakulta biomedicínského inženýrství
Telefon: 224 358 497
Fax: 312 608 204
Web: http://www.fbmi.cvut.cz
E-mail: veronika.jirotkova@fbmi.cvut.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba studia daného studijního programu zvětšená o jeden rok za každých započatých 6 měsíců 45 400 Kč (Ochrana obyvatelstva 33 300 Kč); podrobnosti https://www.cvut.cz/legislativa-tykajici-se-studia#akreditovane-programy

Koleje: http://www.suz.cvut.cz/

Menza: http://www.suz.cvut.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit