VYHLEDEJ...
PŘEHLED ŠKOL
školu / fakultu / program
přípravný kurz
učebnici
seminárku
Mapka k vyhledaní školy
Hledat:
Typ:
Kraj:
Hledaný text:
Hlavní město Praha Jihočeský kraj Jihomoravský kraj Karlovarský kraj Královéhradecký kraj Liberecký kraj Moravskoslezský kraj Olomoucký kraj Pardubický kraj Plzeňský kraj Středočeský kraj Ústecký kraj Vysočina Zlínský kraj
Fakulta:
Obor:
Text:
Fakulta:
Obor:
Text:
Typ:
Text:

Civilní nouzová připravenost (P1032D020001)

Studijní program: Civilní nouzová připravenost (P1032D020001)

Typ studia: Doktorské

Forma studia: Prezenční, Kombinované

Délka studia: 3

Zaměření: Technické (Lékařské )

Náplň programu/oboru:
Absolvent doktorského studijního oboru Civilní nouzová připravenost ovládá vědecké metody a metody řešení mimořádných událostí a krizových situací. Je schopen využít svých znalostí o příčinách, způsobech řešení, následcích a prevenci mimořádných událostí a krizových situacích vzniklých v důsledku přírodních, technických, ekonomických či společenských událostí (terorismus), pro formulování a realizaci výzkumných postupů umožňujících prohloubení poznání v oblasti bezpečnostních hroze. Absolvent je schopen posoudit míru nebezpečí chemických látek a směsí, průmyslových škodlivin, bojových chemických látek, biologických a radiologických látek, navrhnout obecná a nezbytná bezpečnostní opatření při styku s nimi a podílet se na řešení mimořádných událostí a krizových situací spojených s jejich únikem. Na základě získaných znalostí je připraven identifikovat hrozby, které jsou spojeny s ohrožením života a zdraví obyvatelstva a poškozením životního prostředí s následným návrhem preventivních opatření. Zvládá metody tvorby a následné uplatnění havarijního a krizového plánování a metody výzkumu rizik a krizových jevů. Má přehled o základních právních normách a předpisech. Je vybaven odpovídajícími znalostmi analýzy získaných informací, schopností kombinatoriky, vyhodnocování a následné aplikace v praxi. Má znalosti o způsobu získávání potřebných informací a je schopen řešit vědecko-výzkumné úkoly a výsledky své práce obhájit. Absolvent je schopen komunikovat s odborníky i veřejností o předmětu svého expertního zájmu a je schopen pracovat v mezinárodním vědeckém týmu.

Cizí jazyk: Čeština

Akreditace: ANO

Platnost akreditace do: 11.8.2023


Přijímací řízeníNahoru

Den otevřených dveří, poznámka: 25. 11. 2022, 27. 1. 2023 https://www.fbmi.cvut.cz/cs/student/casovy-plan

Obsah přijímaček:
Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přijímačkám: Bc. 19. - 23. 6. 2023. Informace o bakalářských oborech v cizích jazycích, navazujícím magisterském a doktorském studiu naleznete na stránkách fakulty.

Pozn. k přihláškám: Bc. 31. 3. 2023. Informace o navazujícím magisterském, doktorském a cizojazyčném studiu naleznete na stránkách fakulty.

Elektronická přihláška E-book jak se dostat na VŠ


Kde se dá studovatNahoru
Civilní nouzová připravenostFakulta biomedicínského inženýrstvíČeské vysoké učení technické v PrazePorovnat

Kontakty FakultyNahoru

České vysoké učení technické v Praze, Fakulta biomedicínského inženýrství
Telefon: 224 358 497
Fax: 312 608 204
Web: http://www.fbmi.cvut.cz
E-mail: veronika.jirotkova@fbmi.cvut.cz


ŠkolnéNahoru

Poznámka ke školnému/poplatkům za studium: Při studiu delším než je standardní doba studia daného studijního programu zvětšená o jeden rok za každých započatých 6 měsíců 45 400 Kč (Ochrana obyvatelstva 33 300 Kč); podrobnosti https://www.cvut.cz/legislativa-tykajici-se-studia#akreditovane-programy

Koleje: http://www.suz.cvut.cz/

Menza: http://www.suz.cvut.cz/


Jsme tam, kde jste vy

Poradenství v přípravě ke studiu

AMOS -
KamPoMaturite.cz, s.r.o.

Dukelských hrdinů 21
170 00 Praha 7

e-mail: info@kampomaturite.cz
tel: +420 606 411 115

Zasílání novinek

Zaregistrujte se a dostávejte nejlepší nabídky jako první.

Doporučit známému
E-booky
Chci se připravit